تجربه چندین ساله در حوزه مدیریت امور قرآنی و آگاهی از خلاء‏های موجود در فرایندهای نظام‏سازی در این حوزه، موجب شد تا اندیشکده مطالعات مدیریت امور قرآنی عماد در سال 1395 با مشارکت جمعی از متخصصین و فعالان حوزه قرآنی کشور به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کند. این اندیشکده با هسته‏ای متراکم و حرفه‏ای که دانش مدیریت را در عمل در بستر سازمان‏های قرآنی تجربه کرده و مهارتی مبتنی بر دانش دارد، سعی در تکمیل زنجیره ارزش خدمات قرآن‏بنیان خواهد داشت.
ما در عماد بر این عقیده‏ایم که حوزه مدیریت امور قرآنی در ایران به ظرفیت‏های بالقوه خود دست نیافته است و از جمله علل رشد ناکافی این حوزه می‏توان به عدم شناخت واقعی سازمان‏ها از حوزه مدیریت و برنامه‏ریزی اشاره کرد. لذا، اندیشکده عماد در جهت تبیین و ارائه خدمات مشاوره مدیریت به سازمان‏ها و نهادهای قرآنی، با هدف تصمیم‏سازی و ارائه مشاوره به تصمیم‏گیران و نهادهای قرآنی مؤثر کشور و به منظور ارتقاء سطح تحلیل جامعه نخبگان قرآنی کشور در حوزه‏های زیر به فعالیت خواهد پرداخت:
-    برنامه‏ریزی راهبردی در حوزه قرآنی؛
-    سیاست‏گذاری قرآنی؛
-    مدیریت دانش قرآنی؛
-    مطالعات نظام‏سازی قرآن؛
-    مطالعات مبانی‏شناسی قرآنی نظام‏ها؛
-    مطالعات آینده‏پژوهی قرآنی؛
-    مطالعات سیاست‏پژوهی قرآنی؛
-    سنجش و ارزیابی عملکرد فعالیت‏ها و فعالان قرآنی؛
-    استانداردسازی فعالیت‏های قرآنی؛
-    و گفتمان‏سازی قرآنی.
از جمله خروجی‏های عماد می‏توان به ارائه مشاوره‏های راهبردی و مدیریتی، برگزاری نشست‏ها و کارگاه‏های تخصصی، انتشار محتوا به صورت کتابچه تخصصی، گزارش، لوبتن‏های نوبه‏ای، کتاب، ترجمه، مقاله و ... اشاره کرد.

مجموعه های مرتبط